Grupa Lis
grupa lis
Firmę Auto Centrum Lis założył Stefan Lis wraz z żoną, Lidią Lis w 1998 roku jako autoryzowanego dystrybutora na rynku Kaliskim marki Hyundai. Już rok później firma została dilerem marki Mitsubishi i przez kolejne 25 lat konsekwentnie rozwija biznes motoryzacyjny jako Salon i Serwis wielu marek odnosząc kolejne sukcesy i wznosząc się w rankingach sprzedaży na czołówkę najlepszych dilerów w Polsce.

25-lat doświadczenia | Grupa Lis

W roku 2013 firma auto Centrum Lis uruchamia punkt sprzedaży i serwis marki Hyundai w mieście Konin. Także w 2013 roku rozpoczęto współprace z marką Renault i Dacia przejmując niedziałające już obiekty przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu i otrzymując autoryzacje od Renault Polska jako obiekt tymczasowy. Odnosząc kolejne sukcesy w branży motoryzacyjnej w 2015 roku właściciele firmy podejmują decyzje o zakupie obiektu w Opatówku aby w 2016 roku otrzymać zgodę na przejecie autoryzacji marki Ford.  W roku 2017 roku firma zostaje autoryzowanym dealerem marki Volvo w obiekcie tymczasowym w Ociążu pod Kaliszem, który szybko odnosi sukces i skutecznie wprowadza mową markę premium na rynek Kalisko-Ostrowski. W 2019 roku firma przenosi dealerstwo marki Renault i Dacia z tymczasowego obiektu do nowego salonu wraz z serwisem przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu i zostaje profesjonalnym punktem sprzedaży i obsługi samochodów dostawczych PRO+ marki Renault. W roku 2020 firma uruchamia nowy nowoczesny obiekt marki Volvo w Kaliszu przy ulicy Wrocławskiej 2.

grupa lis

Obecnie, firma sprzedając w grupie ponad 2800 tys. samochodów rocznie i zatrudniając w swoich strukturach ponad 300 osób staje się jedną z największych rodzinnych firm motoryzacyjnych klasując się w rankingu Największych Dealerów w Polsce w roku 2022 na 44 miejscu.

Kontynuując sukces odniesiony w markach volumenowych oraz premium firma postanawia pod koniec 2022 roku pójść o krok dalej i stać się jednym z pierwszych autoryzowanych dealerów marek samochodów w pełni elektrycznych – Seres i Maxus.

Grupa Lis to firma rodzinna, która cały czas rozwija się odnosząc kolejne sukcesy nie tylko jako sprzedawca nowych samochodów ale także dział samochodów używanych, dział finasowania i ubezpieczeń, dział marketingu, dział blacharsko-lakierniczy a od niedawna także dział Car Spa. Oprócz długoletniej pracy poprzez działania marketingowe i pracę handlowców oraz doradców buduje relacje z klientami detalicznymi ale także z klientami prowadzącymi działalność gospodarczą oraz klientami flotowymi czy wypożyczalniami pojazdów. Długoletni klienci flotowi grupy to miedzy innymi grupa Colian, meble Bodzio, firma Dino Polska, grupa Car Net, ceramika Tubądzin, Sixt oraz wielu innych którzy zaufali i realizują kolejne zakupy w Grupie Lis.

Grupa dysponuje także największym w regionie serwisem blacharsko-lakierniczym dedykowanym dla wszystkich marek o powierzchni 3000m2, stacją diagnostyczną, stacją benzynową oraz największym rynkiem hurtowym w Kaliszu zlokalizowanym przy ulicy Częstochowskiej.

 

Know-how w zakresie sprzedaży nowych samochodów do rynku lokalnego stawiane jest jako wzór godny naśladowania. Bezpośrednio w działalność firmy zaangażowani są oprócz pana Stefana Lisa i Krzysztofa Lisa, córki Joanna Lis-Dobrowolska - zajmująca się działem ubezpieczeń i finansowania oraz Malwina Lis – menager działu marketingu i PR we wszystkich salonach.

Firma korzysta z najnowocześniejszych narzędzi marketingowych monitorowania aktywności potencjalnych nowych klientów a także posprzedażowego kontaktu ze swoimi dotychczasowymi klientami. Aktywnie wspomaga i działa na rzecz lokalnych organizacji czy przedsięwzięć charytatywnych. Czynnie bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych w regionie m.in. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Wspiera także kaliskie drużyny sportowe m.in. Energa MKS Kalisz. Za priorytet stawia sobie zadowolenie i wysoki standard obsługi Klientów salonu, serwisu i pozostałych usług oferowanych przez Grupę.

 

 

            „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”

Henry Ford

 

„Po wielu latach zdobywania doświadczenia w różnych branżach mogę śmiało stwierdzić, że sukces naszej Grupy zawdzięczamy ciężkiej pracy ale także a może i przed wszystkim zgranemu i zaangażowanemu zespołowi. Aktualnie jako cel na kolejne kilka lata postawiliśmy sobie oswajanie klientów z samochodami elektrycznymi, ich promowanie i szeroko rozumianą edukacje, która ma sprawić, że powoli każdy z nas zaprzyjaźni się z tematem elektryfikacji.

Żyjemy w ciekawych czasach dla rynku motoryzacyjnego. Wymagających – to prawda, ale może dzięki temu, przyszłe pokolenia będą określać nasze działania mianem przełomowych i znaczących? Mam taką nadzieję.” – Stefan Lis właściciel Grupy Lis